III. Ulusal Baraj Güvenliği Sempozyumu

III. Ulusal Baraj Güvenliği Sempozyumu

Baraj Güvenliği Derneği ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nin tertipleyip Su Vakfı'nın da katkı sağladığı Uluslararası Katılımlı III. Ulusal Baraj Güvenliği Sempozyumu 10-12 Ekim 2012 tarihleri arasında Eskişehir'de gerçekleşti.

 

Su Vakfı başkanı Zekâi Şen'in, açılışında "Türkiye Barajlarının Ulusal ve Uluslararası Güvenliğinin Sağlanması Önerileri" başlıklı bir sunum yaptığı etkinlikte ayrıca vakfımıza ait yayınlar, standımızda okuyucularla buluştu.

Ayrıca Sempozyum boyunca Su Vakfı yönetim kurulu üyesi İnş. Yük. Müh. Selami OĞUZ tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Oğuz, "Temel Sorumluluğumuz Nedir? Kalkınma ve Mühendislik" ve "İstanbul'daki İçmesuyu Barajlarının Deprem Güvenliği" konulu iki sunum gerçekleştirdi. Sempozyumun son gününde de Selami Oğuz, "Son Zamanlarda Baraj ve İlgili Yapılarda Oluşan Hasar ve Göçmeler, Çıkarılan Dersler" konulu panel'de moderatörlük yaptı.

Etkinlik ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

http://www.barajguvenligi.org/2012/Sempozyum_1_duyuru.pdf

http://www.barajguvenligi.org

su vakfı
SU VAKFI'NIN AMACI

Vakfımız suyun kişi, toplum ve canlı hayatındaki önemini insanımıza anlatmak, suyun en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak, su sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kongre, panel, konferans ve sempozyumlar düzenlemektedir.